Szkoła jazdy konnej

Wspaniale jest łączyć przyjemność jazdy konnej z możliwością podziwiania piękna otaczających krajobrazów...

Cennik jazd konnych na rok 2024

Nasza misja

Niewiele jest dyscyplin pozwalających jednocześnie czerpać radość z uprawiania sportu i kontaktowania się ze wspaniałym zwierzęciem i piękną przyrodą.

W naszej stadninie mamy zarówno konie odpowiednie dla początkujących, jak i dla zaawansowanych jeźdźców. Można pod okiem instruktora doskonalić swoje umiejętności na placu maneżowym lub w krytej ujeżdżalni w mniej pogodne dni. Na tych, którzy pierwsze kroki w jeździectwie mają już za sobą, czekają nasze przepiękne rozległe tereny, gdzie przejażdżki konne dostarczają wspaniałych emocji i zachwycających widoków.

Poznaj naszych instruktorów

Jazdy konne w Stadninie Koni Galiny prowadzą certyfikowani instruktorzy rekreacji ruchowej ze specjalnością jazda konna. Wszyscy mają szerokie doświadczenie w nauce dzieci i dorosłych.

Cztery instruktorki są w pełni przygotowane do prowadzenia lekcji jazdy konnej w języku angielskim.

Dużą wagę przykładamy do jakości oraz bezpieczeństwa. Pracujemy w małych grupach, a konie dobieramy indywidualnie do jeźdźca.

ABC jazdy konnej

Każda osoba umawiająca się na zajęcia oświadcza, że zapoznała się z regulaminem Stadniny Galiny, akceptuje go i zobowiązuje się go przestrzegać. Regulamin dostępny w stajni, recepcji i na stronie www.

Do jazdy konnej, jak do każdego innego treningu sportowego, należy się odpowiednio przygotować. Poniżej wyjaśniamy, jak wygląda lekcja jazdy konnej i ile trwa, podpowiadamy także, jaki strój wybrać, by czuć się komfortowo i wynieść z zajęć same pozytywne wrażenia...

Jak wyglądają pierwsze lekcje jazdy konnej?

Lekcja dla początkujących trwa nie więcej niż 30 minut i odbywa się na lonży (długiej linie trzymanej przez instruktora). Koń chodzi po kole wokół instruktora, który kieruje koniem za pomocą głosu oraz długiego bata. Po krótkiej rozgrzewce na grzbiecie, jeździec uczy się, jak złapać równowagę w siodle, jak odpowiednio siedzieć i jak oddziaływać na konia w stępie i w kłusie.

Konie do nauki jazdy są spokojne, odpowiednio wyszkolone i właściwie dobrane do wieku, wzrostu i umiejętności jeźdźca oraz do rodzaju treningu.

Regulamin Stadniny

Pobierz Słowniczek Jeździecki

Przygotowanie do pierwszej lekcji jazdy konnej

Jak się ubrać?

Najlepiej w wygodne ubrania, których nie żal nam ubrudzić:

  • Spodnie: idealne spodnie to dresy lub legginsy czy getry. Należy unikać spodni sztywnych, nierozciągliwych z grubymi szwami na nogawkach, np. jeansów lub sztruksów. Spodnie muszą spełniać dwa wymogi: być długie i nie krępować ruchów.
  • Buty: przede wszystkim zakryte! Nawet latem ‒ absolutnie nie zakładamy sandałów ani klapków. Buty powinny być ponad kostkę, z możliwie twardą podeszwą (trampki czy adidasy do biegania nie nadają się), bez „traktorów” (trapery i glany również nie wchodzą w grę). Najlepiej się sprawdzają kalosze. Są bezpieczne, dość wygodne i  idealnie wysokie.

  • Góra: wybierając bluzkę i ewentualne dalsze nakrycie ciała, należy brać pod uwagę kilka kwestii. Po pierwsze, ubiór musi PRZYLEGAĆ do ciała. Nie wolno iść na lekcję jazdy konnej w powiewających kurtkach oraz zbyt luźnych i dużych koszulach. Instruktor musi widzieć, jak uczeń siedzi, trzyma plecy i ramiona. Po drugie, ubiór musi być CICHY. To znaczy — nie szeleścić, nie wydawać odgłosów, aby nie rozpraszać i nie płoszyć konia. Po trzecie, ubiór musi być WYGODNY — nie krępować ruchów. Po czwarte — lepiej ubrać się „na cebulkę”, niż przegrzewać się lub wyziębiać.

Sprzęt jeździecki

Stajnia zapewnia odpowiednie kaski.