300 hektarów

Galiny to pięknie odrestaurowany majątek ziemski, z Pałacem z XVI wieku, XIX-wiecznym Folwarkiem, romantycznym parkiem i ponad 300 hektarami lasów, łąk, pastwisk i stawów

Piękne wspomnienia!...

~ Krzysztof J

Wszystkie opinie

Park Pałacowy

Park, w obecnym kształcie to ponad 4,5 ha niezwykle urzekającego terenu otaczającego Pałac. Część wschodnią zajmują stawy i wyspy na spiętrzonej Pisie, a część zachodnia to już malownicza dolina tej rzeki. Korzystając ze specjalnie wytyczonej ścieżki spacerowej, warto zapoznać się z najpiękniejszymi, starannie utrzymywanymi fragmentami posiadłości. Tu podziwiać można specjalnie dobraną roślinność, ptactwo pluskające się w stawie, oraz świetnie pięknie skomponowane aranżacje. Przytulne altany ukryte w zaciszu majestatycznych drzew i szumiące nieopodal nich wodospady zachęcają Gości do chwili odpoczynku. Na uwagę zasługują także zabytkowa studnia i armata. Każdy zakątek parku ma swój własny, odmienny charakter.

Park uhonorowany został przez Ministra Kultury złotym medalem za najlepiej przeprowadzoną rewaloryzację założenia parkowego w Polsce.

Tereny

Nieograniczona przestrzeń pachnąca ziołami, malownicze pagórki i kręte wąwozy okalające błękitne stawy stanowią idealne warunki na wypoczynek na Mazurach. Co więcej, stwarzają nieograniczone możliwości aktywnego kontaktu z naturą. Plaża i pomost na największym stawie zachęcają do relaksu, otwarte przestrzenie kuszą, by wybrać się na przejażdżkę konną lub rowerową. Łagodne wzgórza sprzyjają spacerom i nordic walking latem lub wyprawom na nartach biegowych zimą.

Uroki Galin

Niewątpliwie na wyjątkowy czar Majątku Galiny składają się jego przepiękne i rozległe mazurskie plenery. Nie opuszczając terenów posiadłości, można wybrać się na długi spacer szlakiem Trzech Stawów. Początkowo krawędzią magicznego lasu z wiekowymi dębami, potem przez pofalowane łąki, by w końcu dotrzeć do  cudownie spokojnych stawów i łączących je strumieni. Latem towarzyszyć nam będą żurawie i inne rzadkie gatunki ptaków, zimą na swej drodze spotkamy płochliwe sarny i zające. Cykl pór roku, tak naturalnie związany z Majątkiem, to jedyny wyznacznik istniejących tu ograniczeń. Pałac i Folwark Galiny żyje wypełniony gwarem, radością, pracą i zabawą przez cały rok.