Stadnina koni

Kochamy konie i jesteśmy fanami jeździectwa

Konie spokojne, stajnie 
dobrze utrzymane...

~ Monika K

Wszystkie opinie

Działalność stadniny

Stadnina Koni w Galinach założona została w 1998 r. i od tej pory stale się rozwija. Prowadzimy tu działalność hodowlaną, hodujemy konie sportowe ras holsztyńskiej i westfalskiej oraz sportową, gdyż sport stanowi niezbędną weryfikację dokonań hodowlanych. W zabytkowych stajniach i na biegalniach mieszka tu ponad 70 koni, stadnina korzysta też z 70 ha. pastwisk. W galińskiej stadninie działa szkoła jazdy konnej prowadząca naukę dla dorosłych i dla dzieci na różnych poziomach zaawansowania. Lekcje prowadzone są na czterech placach do jazdy i w krytej ujeżdżalni. Dużą popularnością cieszą się też wielogodzinne wyprawy w teren.

Szkoła jazdy konnej

W galińskiej stadninie oprócz działalności hodowlanej i sportowej, prowadzona jest także szkółka jeździecka. W stajniach mamy konie odpowiednie dla początkujących i dla zaawansowanych jeźdźców. Pod okiem instruktora można doskonalić swoje umiejętności jeździeckie przez cały rok – latem na placu maneżowym, zimą w krytej ujeżdżalni. Doświadczonym jeźdźcom proponujemy jazdy w terenie – pora roku nie ma tu większego znaczenia. Na najmłodszych czekają kucyki szetlandzkie i bryczki - organizowana w Galinach nauka powożenia bryczką cieszy się wśród dzieci dużą popularnością.

Dowiedz się więcej

Jazda w terenie

Podczas wypraw w teren jeźdźcy przekonują się, jak wspaniale jest łączyć przyjemność jazdy konnej z możliwością podziwiania piękna otaczających krajobrazów. Dobrze przygotowany koń i atrakcyjny teren są niezbędne do tego rodzaju aktywności. Na szczęście w Galinach mamy wszystkiego pod dostatkiem… Nieograniczona przestrzeń wypełniona zapachami ziół i traw, malownicze pagórki i kręte wąwozy okalające błękitne stawy, śpiew ptaków i delikatny szum wiatru – to sprzyjające warunki, które stanowią doskonałą okazję do wypoczynku w końskim siodle.

Sport

Pochodzące z Galin konie znakomicie sprawdzają się w championatach i zawodach na parkurach polskich i światowych. Zajmują czołowe miejsca w championatach źrebiąt i konkursach skoków. Sami również jesteśmy organizatorami wielu cyklicznych imprez sportowych. W maju przeprowadzamy Zawody Okręgowe w skokach przez przeszkody. Latem zazwyczaj odbywają się Otwarte Mistrzostwa Warmii i Mazur w skokach przez przeszkody koni 4,5 i 6 – letnich. Organizujemy też Otwarte Mistrzostwa Warmii i Mazur w Zaprzęgach Parokonnych i Jednokonnych. Sezon jesienny w naszej stadninie zamyka tradycyjnie już Bieg św. Huberta.

Hodowla i sprzedaż

Hodowla koni, której przewodzi kierownik Stadniny Koni Galiny – Mirosław Owczarek prowadzona jest w pięknie urządzonych, zabytkowych stajniach. 300 ha terenu, z czego ponad 70 ha to pastwiska dla koni, stanowi idealne warunki dla hodowli. Od początku istnienia nasza stadnina nastawiona jest na hodowlę koni do sportów skokowych. Do hodowli wybierane są najlepsze ogiery z linii koni skokowych na świecie. W stadninie jest obecnie 70 koni, wśród nich dziesięć klaczy przeznaczonych do hodowli. Hodujemy konie rasy holsztyńskiej, westfalskiej oraz szlachetnej półkrwi.

Organizujemy też cykliczne imprezy hodowlane, tj.:

  • Warmińsko-Mazurski Czempionat w wolnych skokach przez przeszkody koni 2 i 3 – letnich
  • Warmińsko-Mazurski Czempionat Źrebiąt Koni Ras Szlachetnych
  • Polową Próbę Dzielności Klaczy.